İngiliz Diyeti: 2 günde 5 kilo verdiriyor! Ödem atıyor, yağları yakıyor..

NaZLıHaN

Administrator
252. Bu diyet bir başka... İngiliz çayından esinlenen, sıvı bir diyet olan ingiliz diyeti ile 2 günde 5 kiloya kadar verilebiliyor! Detoks etkili 2 günlük diyet ile ödemi atın, şişkinliği yok edin. 253. Son zamanlarda adını çok sık duyduğumuz İngiliz diyeti, vücuttaki ödeme ve yağlara odaklanarak kısa sürede zayıflamayı kolaylaştırıyor.

Detoks niteliğinde olan İngiliz diyeti en fazla 6 ayda bir defa uygulanabiliyor. 254. 20 gün boyunca uygulanması gereken bu diyete başlamadan önce sağlığınız için doktorunuza danışmanız gerekiyor.

İngiliz diyetinin kilit noktası; sıvı ve protein ağırlıklı 2 ayrı beslenme planına sahip olması. Meyve-sebze günleri detoks ve arınma sağlarken, protein günleri tokluk hissini arttırıyor ve kas kaybını önlüyor. İngiliz diyetinde ilk 2 gün detoks odaklı ve sadece sıvı beslenme sağlıyor. Böylece kilonuza göre ilk 2 günde 5 kiloya kadar zayıflatabiliyo. 255. Vücutta hızlı bir arınma sağlamak için sağlıklı ve sıvı gıdalara odaklanan İngiliz diyetinde ilk 2 gün; bolca su, süt, domates suyu gibi sıvı sağlıklı gıdalar tüketmeniz ve katı olarak sadece iki dilim kepek ekmeği yemeniz gerekiyor.
Diyetin devamı ise 2 gün sebze, 2 gün protein yeme düzeni ile 20 gün boyunca devam ediliyor.
İşte ilk 2 günde 5 kilo vereceğiniz protein ve sebze günleriyle 20 gün boyunca devam edilmesi gereken İngiliz diyeti listesi. 256. ÖRNEK DİYET LİSTESİ
İLK 2 GÜN DETOKS GÜNÜ

Diyete başlarken ilk 2 gün sadece sağlıklı ve doğal sıvı gıdalar tüketmelisiniz. Sadece sıvı beslenme içeren ilk 2 gün katı olarak ikişer dilim tam tahıllı kepek ekmeği tüketmeniz gerekiyor.
Güne, süt, domates suyu ya da ayran ile başlayabilirsiniz.
Gün içerisinden taze sıkılmış sebze ve meyve suları içebilirsiniz.
Akşam yemeğinde çorba tüketebilirsiniz. Öğünlerin yerlerini değiştirebilirsiniz. Taneli yiyeceklerden, katı yiyeceklerden şeker ve tuzdan kaçının.
2 GÜN PROTEİN GÜNÜ:

Kahvaltı: 1 dilim az tereyağlı kepekli ekmek, 1-2 tane haşlanmış yumurta, yağsız peynir ve 1 bardak şekersiz çay veya kahve.
Öğle: 1 dilim kepekli ekmek, ızgara balık veya tavuk eti.
Ara öğünlerde: Süt, ayran, çay ya da kahve.
Akşam: 1 dilim kepekli ekmek, tavuk eti ya da kırmızı et, yağsız yoğurt.
2 GÜN MEYVE-SEBZE GÜNÜ:

Kahvaltı: 2 portakal, 2 elma veya 2 ananas.
Öğle: Türlü türlü sebzelerden yapılmış çorba, bol yeşillikli salata.
Ara öğünlerde: 2 tane meyve.
Akşam: Haşlanmış lahana, havuç, kereviz veya pancar ve yeşillikli salata. 257 İngiliz diyetine detoks günü ile başlanır. 20 günlük diyet boyunca detoks günü bir daha tekrarlanmaz.
Diyetin devamında 20 gün boyunca 2 gün protein, 2 gün meyve ve sebze günü örnek listesine uyulur.
Kronik bir hastalığınız varsa; gebelik şüpheniz varsa; tansiyon ve şeker hastalığı içindeyseniz bu diyeti kesinlikle denememelisiniz.
Bolca sıvı alımına önem veren, vücuttaki ödemi kısa sürede atmaya faydası olan İngiltere diyetinin kısa sürede vücudu yorgun düşürme gibi yan etkileri de olabilir.
İngiltere diyetini yapanların ifadelerine göre vücut direnci zayıf olan kişilerin tansiyon düşmesi gibi yan etkilerle karşılaştığı dikkat çekmektedir. 258. ÖDEM ATAN, YAĞ YAKAN İNGİLTERE ÇAYI
Bu çay, yeşil çayın yağ yakıcı özelliğini ve sütün protein desteğini bir araya getirerek eşsiz bir diyet içeceği haline geliyor. Günde bir fincan içerek diyetinizi hızlandırabilirsiniz.

Bir bardak suyun içine 1 çorba kaşığı yeşil çay koyup kaynatın.
Kaynatıldıktan sonra 5 dakika demlenmesine izin verip aynı miktarda süt ekleyin.
Karışımı karıştırdıktan sonra rengi koyulaşan içeceği, ılımasını bekledikten sonra içebilirsiniz.
 
Üst