Damat Bohçasına Neler Konulur ve Nasıl Süslenir?

BoRa

Administrator
Kız isteme töreninden sonra, bohça hazırlama telaşı başlar. Damat tarafının sunduğu gelin bohçasının ardından top artık kız tarafındandır. Bu yazıda damat bohçasında neler olur, ne zaman verilir, damat valizi süslemesi nasıl yapılır gibi kafana takılabilecek tüm soruları yanıtladık!
383
Erkek nişan bohçası olarak da bilinen damat bohçası, kız tarafının müstakbel damat için hazırladığı ve damat beyin gündelik hayatında kullanabileceği eşyaları içeren bir hediye geleneğidir.
384
Bu yazımızda geleneksel ve moderni bir arada sunan bir damat bohçası hazırlamana yardımcı olacak ipuçlarını bulacaksın.
386
Toplam düğün bütçende damat bohçası için ayırman gereken payı hesaplayabilmek için, bütçem aracını da kullanmanda fayda var!
Damat Bohçası Seti Nasıl Hazırlanır?
385

Damat bohçası içeriğine geçmeden önce bohça hazırlama sürecine değinelim:
  • Araştırma yap: Öncelikle daha önceden böyle bir hazırlık yapmış olan yakınlarından damat bohçasında ne olur diye öğrenmeni öneriyoruz.
  • Bütçeni oluştur: Yaptığın araştırma sonucu bohça maliyeti konusunda fikrin oluşacaktır. Tüm bu bilgileri dikkate alarak bütçeni oluşturmalısın.
  • Liste yap: Bütçeni de dikkate alarak bir damat bohçası listesi hazırlayarak alacaklarını planlamalısın.
  • Alışverişini tamamla: Erkek bohçasına ne konur listesini tamamladıktan sonra alışverişe çıkabilirsin. Erkeğe nişan bohçası hazırlarken sırf adet diye eşinin ihtiyaç duymayacağı şeyleri almamalısın.
  • 387
  • Bohçanı süslemeyi unutma: Alışveriş sürecinin ardından son olarak bohça süslemeni yapmalısın..!!
 
Son düzenleme:
Üst