Farklı Notalara Göre En İyi Kadın Parfümleri.

NaZLıHaN

Administrator
1750

Çiçeksi, odunsu ya da baharatlı… Farklı zamanlarda kullanılabilecek ve stili mükemmelce tamamlayıp adeta imza olabilecek kokuları, taşıdığı notalara göre bir araya getirdik.

Eğer parfümün bir kokudan daha çok stilin tamamlayıcısı olduğunu düşünüyorsanız ya da parfüm mağazalarında dolaşıp yeni kokuları deneyimlemeyi seviyorsanız bu listeyi okurken ünlü parfümlerin kokusu burnunuza gelecek. Tanınmış parfüm uzmanlarının yıllar süren denemeleriyle ortaya çıkan ve çok beğenilen parfümleri, taşıdığı notalara göre sınıflandırdık. Farklı notalardan en beğenilen parfümleri keşfetmek ve kendinize yeni bir parfüm seçmek için bu listeyi mutlaka kaydedin!

En İyi Çiçeksi Parfümler
Jo Malone Red Roses.

1751

Niş parfümler tasarlayan Jo Malone’un, orta notasında Bulgar gülü ve menekşe yaprakları taşıyan parfümü Red Roses, çiçek kokuları sevenler için ideal. Tepe notalarındaki limon ve nanenin ferahlık kattığı parfüm alt notasındaki balmumuyla dengeli bir koku sunuyor.

Dolce&Gabbana Dolce Garden.

1752

Dolu dolu çiçek kokularını sevenler Dolce&Gabbana’nın Dolce Garden’ına bayılıyor. Vanilya ve Hindistan cevizi notalarının eklendiği parfüm, Sicilya esintilerini tatlı çiçek kokularıyla bir araya getiriyor.

Gucci Bloom.
1753

İddialı parfümleri olan Gucci’nin çiçek notaları taşıyan parfümü Bloom, kısa sürede kendine sadık bir kullanıcı kitlesi kazanmayı başaran kokulardan. Özellikle beyaz çiçek sevenlerin bayıldığı parfüm ilk algılanan yasemin kokusuna eşlik eden sümbülle efsanevi bir güzellik kazanıyor.

Miss Dior Blooming Bouquet.

1754


Çiçeksi ve bir o kadar da romantik olan Blooming Bouquet, gül kokularıyla tasarlanmış bir parfüm. Beyaz misk üzerine eklenen pembe şakayık ve Şam gülleri kokusuyla Blooming Bouquet, her zaman bahar aylarındaymış gibi hissettiriyor.

Valmont Storie Veneziane.

1755

Valmont Storie Veneziane’nin çiçeksi notalarıyla öne çıkan Collezione Privata serisindeki ilk ürünü Jazzy Twist, özgür ve yakalanması zor bir kadını simgeliyor. Bu çiçeksi kabak kokusu bir manolya ve sümbül tebertonu ile birlikte Madagaskar karabiberi, paçuli özü, vanilya özü ve Tonka fasulyesi ile karıştırılmış bir çikolata kokusu, sunuyor. Ikinci olarak Lady Code, havalı bir baştan çıkarışı ve düzenli bir zarafeti tasvir ediyor. Yasemin esansının yanı sıra parfüm dünyasında bir ikon olan Arap yasemini ve badem şekeri kokusuyla güçleniyor. Son olarak Private Mind ise içe dönük bir kadının gizli bahçesine götürüyor. Kalbinde Şamgülü barındıran koku ayrıca safran ve deri notaları barındırıyor.

Marc Jacobs Daisy.

1756


Çiçek notaları taşıyan parfümler arasında kendine en çok yer edinenlerden biri Marc Jacobs’ın Daisy parfümü. Yeni versiyonları tasarlansa da serinin ilk parfümü olan Daisy, ferah kokular arasından hissettirdiği beyaz çiçek notalarıyla oldukça fazla hayranı olan parfümlerden.

Viktor&Rolf Flowerbomb

1757


Viktor&Rolf’un bu parfümü aynı adında da olduğu gibi kullanıldığında adeta bir çiçek kokuları bombası etkisi bırakıyor. Yoğun çiçek kokularını tercih edenlerin çok sevdiği parfüm orkide, yasemin, frezya, gül, portakal çiçeği notalarına eklenen çay ve bergamot özleriyle etkisini daha da katlıyor.
 
Üst