Geçmeyen cilt lekeleri için formül! Tüm lekeleri yok eden 10 doğal adım

NaZLıHaN

Administrator
1546

Bir türlü geçmeyen cilt lekelerinden sıkıldıysanız, size yardımcı olacak leke giderici doğal formülleri deneyin. İşte geçmeyen cilt lekeleri için formül ve ipuçları..

1547

Cilt lekeleri oldukça yaygın bir problemdir ancak birçok kadın ciltteki bu kusurlar nedeniyle özgüven eksikliği yaşar. Bununla birlikte, lekeleri yönetmek için birçok tedavi mevcuttur, geçmeyen cilt lekeleri için formül oldukça basittir.

Bu doğal cilt bakım maskeleri sayesinde cilt lekelerinden kısa zamanda kurtulacaksınız.

Ciltteki lekeler için hem evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler hem de medikal estetik uygulamaları vardır ancak bundan önce cildinizin farkında olmalı ve lekelerin nedenlerini bilmelisiniz.

1548

CİLT LEKELERİNİZİN NEDENİNİ BELİRLEYİN
Cilt lekeleri, ciltteki her türlü leke, renk değişikliği, iz veya kusurdur.

Cilt lekelerinin bir çok nedeni olabilir ancak en yaygınları şöyledir;

Hiperpigmentasyon
Hiperpigmentasyon , cildin diğer bölgelerinden daha koyu görünen bir leke türüdür. Öyle yaygın ve genellikle zararsız. Hiperpigmentasyon, genetik faktörler, güneş hasarı veya akne izlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Çiller, bir kişinin gelişme eğilimini devralabileceği bir tür hiperpigmentasyondur. Güneş lekeleri veya “yaşlılık lekeleri” başka bir hiperpigmentasyon türüdür.

Güneş lekeleri
Cilt lekelerinin en yaygın nedeni güneştir. Ciltteki koyu lekeler, zamanla aşırı güneşe maruz kalmanın neden olduğu en yaygın lekedir. Bunun nedeni, güneş ışınlarının cilde rengini veren pigment olan melanin üretimini uyarmasıdır, ancak hormonal değişiklikler, ilaçlar ve diğer faktörler, yüzde veya vücutta lekelere neden olan melanositlere etki eder.

Yaşlılık izleri
Yaşlılık izleri daha çok 40 yaşından sonra görülmeye başlasa da daha erken yaşlarda da ortaya çıkabilir. Aslında yaşlılık izlerinin de temel nedeni güneştir. Vücudun en çok etkilenen bölgeleri eller, kollar, yüz ve boyundur

Sivilce lekeleri
Sivilce lekeleri, her yaşta görülebilen sivilcelerin ardında bıraktıkları, uzun süre geçmeyen açıklı koyulu lekelerdir.

Aknenin neden olduğu lekeler veya koyu lekeler, kremler ve serumlar şeklinde mevcut olan pigment azaltıcı aktiflerle tedavi edilebilir.

Melazma ve doğum lekeleri
Melazma yüzde, elmacık kemiklerine ve alına yakın olarak ortaya çıkan, hormonal değişikliklerle yakından bağlantılı olduğu için hamilelikte veya menopozda çok sık görülen koyu renkli bir alandır. Bu durumda, bu değişiklikler yüzün belirli kısımlarında daha koyu alanlar bırakan melanositleri tahriş eder. Bunlar genellikle kişi güneşe çok maruz kaldığında ortaya çıkar veya kötüleşir.
 
Üst