Geçmeyen cilt lekeleri için formül! Tüm lekeleri yok eden 10 doğal adım

NaZLıHaN

Administrator
1600

Bir türlü geçmeyen cilt lekelerinden sıkıldıysanız, size yardımcı olacak leke giderici doğal formülleri deneyin. İşte geçmeyen cilt lekeleri için formül ve ipuçları.

1601


Cilt lekeleri oldukça yaygın bir problemdir ancak birçok kadın ciltteki bu kusurlar nedeniyle özgüven eksikliği yaşar. Bununla birlikte, lekeleri yönetmek için birçok tedavi mevcuttur, geçmeyen cilt lekeleri için formül oldukça basittir.

Bu doğal cilt bakım maskeleri sayesinde cilt lekelerinden kısa zamanda kurtulacaksınız.

Ciltteki lekeler için hem evde uygulayabileceğiniz doğal yöntemler hem de medikal estetik uygulamaları vardır ancak bundan önce cildinizin farkında olmalı ve lekelerin nedenlerini bilmelisiniz.

1602

CİLT LEKELERİNİZİN NEDENİNİ BELİRLEYİN
Cilt lekeleri, ciltteki her türlü leke, renk değişikliği, iz veya kusurdur.

Cilt lekelerinin bir çok nedeni olabilir ancak en yaygınları şöyledir;

Hiperpigmentasyon
Hiperpigmentasyon , cildin diğer bölgelerinden daha koyu görünen bir leke türüdür. Öyle yaygın ve genellikle zararsız. Hiperpigmentasyon, genetik faktörler, güneş hasarı veya akne izlerinin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Çiller, bir kişinin gelişme eğilimini devralabileceği bir tür hiperpigmentasyondur. Güneş lekeleri veya “yaşlılık lekeleri” başka bir hiperpigmentasyon türüdür.

Güneş lekeleri
Cilt lekelerinin en yaygın nedeni güneştir. Ciltteki koyu lekeler, zamanla aşırı güneşe maruz kalmanın neden olduğu en yaygın lekedir. Bunun nedeni, güneş ışınlarının cilde rengini veren pigment olan melanin üretimini uyarmasıdır, ancak hormonal değişiklikler, ilaçlar ve diğer faktörler, yüzde veya vücutta lekelere neden olan melanositlere etki eder.

Yaşlılık izleri
Yaşlılık izleri daha çok 40 yaşından sonra görülmeye başlasa da daha erken yaşlarda da ortaya çıkabilir. Aslında yaşlılık izlerinin de temel nedeni güneştir. Vücudun en çok etkilenen bölgeleri eller, kollar, yüz ve boyundur

Sivilce lekeleri
Sivilce lekeleri, her yaşta görülebilen sivilcelerin ardında bıraktıkları, uzun süre geçmeyen açıklı koyulu lekelerdir.

Aknenin neden olduğu lekeler veya koyu lekeler, kremler ve serumlar şeklinde mevcut olan pigment azaltıcı aktiflerle tedavi edilebilir.

Melazma ve doğum lekeleri
Melazma yüzde, elmacık kemiklerine ve alına yakın olarak ortaya çıkan, hormonal değişikliklerle yakından bağlantılı olduğu için hamilelikte veya menopozda çok sık görülen koyu renkli bir alandır. Bu durumda, bu değişiklikler yüzün belirli kısımlarında daha koyu alanlar bırakan melanositleri tahriş eder. Bunlar genellikle kişi güneşe çok maruz kaldığında ortaya çıkar veya kötüleşir.

1603

CİLT LEKELERİ İÇİN ÇÖZÜMLER.

Geçmeyen cilt lekeleri için formül, doğal yöntemlerden ve medikal estetik uygulamalarından destek almaktır.

Günümüzde hızla uygulanabilen medikal estetik uygulamaları cilt lekelerini hızla geçirir ancak bununla birlikte cilt lekeleri için evde uygulayabileceğiniz bir çok etkili yöntem vardır.

1604


GEÇMEYEN CİLT LEKELERİ İÇİN İPUÇLARI
Cilt lekeleri 1 günde geçmez, bu nedenle sabırlı olun ve lekeleriniz için düzenli bir cilt bakım rutini hazırlayın.
İlk adım olarak ciltteki leke oluşumunu ve görünümünü arttıran güneşin ışınlarından kendinizi koruyarak başlayın. Hemen ve her gün güneş koruyucu kullanın.
Egzersiz yapmak cildinizdeki kan akışının hızlandırır ve bu da cildin daha iyi beslenmesini sağlar. Cilt lekeleri ile mücadele ediyorsanız, günlük rutininize egzersiz eklemenin faydası tahmin ettiğinizden çok daha fazladır.
Düzenli ve doğru peeling uygulaması ciltteki ölü hücrelerin arınmasını sağlayarak cildin yenilenmesini destekler. Peeling yaparken aşırıya kaçmamak oldukça önemlidir.
Geçmeyen cilt lekelerinden mustaripseniz, alerjiniz olup olmadığını kontrol etmeniz gerekebilir. Cildiniz bazı gıdalara ya da cilt bakım ürünlerine tepki verebilir.
Buhar banyosu cildiniz için gözenekleri açan etkili bir yöntemdir. Cilt bakım rutininize özellikle nemlendirici öncesi buhar banyosu eklemek gözenekleri açarak kullandığınız kremlerin etkinliğini artırır.
Cilt lekelenmesine yatkın cilde sahip biriyseniz cildinizdeki sivilceleri patlatmamanız leke oluşumunu önlemeniz açısından önemlidir.
Bol su tüketmek cildin kendi kendini yenilemesine yardımcı olur.
Geçmeyen cilt lekeleri için formül detoks olabilir, vücudunuzun toksinlerden arındırarak leke oluşumunun önüne geçebilirsiniz.
Cilt lekelerine sahip kişilerin cildine fazla dokunmaması, ellerini sık sık yıkaması olası bakteri transferinin önüne geçer.

1605

GEÇMEYEN CİLT LEKELERİ İÇİN FORMÜL
Geçmeyen cilt lekeleri için formül doğanın kendisindedir. Özellikle bazı doğal malzemeler cildiniz yenilenmesine, lekelerin açılmasına ve pürüzsüz bir cilt elde etmenizde yardımcıdır.


Cilt lekeleri için doğal maskelerin 1 günde etki etmesini beklemeyin. Cildiniz gözlemleyerek en az 15-20 günlük periyodlarda uygulayın.

Cilt lekeleri için uygulayabileceğiniz en etkili maskeler;

1607


1- DOMATES CİLDİ AYDINLATIR
Domatesler c vitamini ve antioksidanlar açısından zengin olduğu için cildi iyileştirmek için en uygun olanlardır. Geçmeyen cilt lekeleri için formül olan domates suyu, sivilcelerin neden olduğu açık gözeneklerin küçülmesine yardımcı olur ve domateslerde bulunan doğal büzücü özellikler, onu lekeleri temizlemek için ideal hale getirir. Ciltteki koyu lekeler söz konusu olduğunda, domateslerde bulunan yüksek likopen içeriği bu inatçı lekelerin hafifletilmesine yardımcı olur.

NASIL UYGULANMALI?

Bir domatesin suyuyla cildinize masaj yapın. 15 dakika kurumasını bekleyin ve ardından suyla yıkayın. İlk defa yapıyorsanız cildinizin aşırı derecede tepki vermemesi için 5 dakika bekletin,

15 gün boyunca bu rutini takip edin ve sonucu.

1608

2- CİLT LEKELERİNİ GİDEREN ALOE VERA MUCİZESİ
Çoğunuz aloe vera'nın sivilceleri iyileştiren sihirli özelliklerini okumuş olmalısınız, ancak pek çok insan aloe veranın yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik eden ve lekeleri ve yara izlerini iyileştirmeye yardımcı olan polisakkaritler içerdiğini bilmiyor.

Lekeler için aloe vera maskesi:

Aloe vera bitkisinden bir yaprak alın ve elde edebileceğiniz tüm jeli çıkarın. Şimdi cildinize uygulayın ve kurumaya bırakın.

Tamamen kuruduğunda suyla yıkayın.

Bu doğal jeli bir ay boyunca uygulayın ve lekelerinizin gün geçtikçe hafiflediğini fark edeceksiniz.

1609

3- GEÇMEYEN CİLT LEKELERİ İÇİN KEÇİ SÜTÜ SABUNU
Keçi sütü sabunu, düzenli kullanımda cilt iltihabının giderilmesinde yardımcı olabilir . Keçi sütünün içindeki yağ moleküllerinin varlığı nedeniyle güçlü anti-inflamatuar özelliklere sahip olduğu bilinmektedir.

Keçi sütü sabunu laktik asitler, vitaminler ve yüksek proteinler içerir. Bu , cildin aydınlanmasına, lekelerin giderilmesine ve daha yumuşak hissetmesine yardımcı olur.
 
Üst