Saç Bakımı Ve Sağlığı

KuKLa

Administrator
Kadınlarda saç dökülmesini tetikleyen faktörler

Kuaförlerde günün yaklaşık olarak 4-5 saatlik diliminin geçirildiği düşünülürse kadınlar için saçları büyük önem taşır. Saçların sağlıklı olarak uzayıp dolgun görünmesi için yapılan bakımlar ile güzel sonuçlar oluşabilir. Fakat günümüzün en büyük sorunlarından olan saç dökülmesi için sadece bakım yapmak yetmiyor. Dr. Levent Acar konu hakkında bilgiler verdi.
Kadınlarda saç dökülmesini tetikleyen faktörler

Yapılan çalışmalarda ve araştırmalarda kellik sorunu sadece erkeklerde değil kadınlarda da oldukça fazla şekilde yaşanıyor. Saçınızda meydana gelen dökülmeleri engellemek için buna sebep olan belirtileri belirlemeli ve tedavinin başarılı sonuçlar verebilmesi için önlemler alınmalıdır.

Dr. Levent Acar kadınlarda saç dökülmesini şöyle sıraladı;

Dengeli Beslenme

Dengeli ve sağlıklı beslenme, bağışıklığı kuvvetlendirdiği gibi saçlarınızın problemsiz bir şekilde uzaması için de önemli bir rol oynar. Yemek yeme alışkanlıklarınıza mutlak olarak; yoğurt, tarçın, yumurta, balık, mandalina, ıspanak gibi besinleri tüketmelisiniz. Vücudunuz için önemli olan vitaminler saçlarınızı da besleyeceği için vitamin takviyelerinden destek alarak saç sağlığınızı koruyabilirsiniz.5
 
Son düzenleme:
Tepkiler: _X_
Üst