Tüp Bebek Sonrası En Çok Merak Edilenler..

NaZLıHaN

Administrator
951


Tüp Bebek Transfer Sonrası Kahverengi Lekelenme Neden Olur?
Tüp bebek tedavisi sonrasında embriyo transferi gününe kadar kırmızı ya da kahverengi renkte kanama olması beklenmez. Ancak bazen transfer yapıldığı ay yumurta toplama yapıldı ise, vajenden iğne giriş yerinden kahverengimsi lekelenme şeklinde birkaç gün süren kanama olabilir. Ya da rahim ağzı kırılgan yapıda olan hastalarda embriyo transferi sonrasında hafif lekelenme görülebilir. Hiçbir önemi yoktur.
Tüp Bebek Transfer Sonrası Kanama Olmaması Normal midir?
Tüp bebek transferi sonrasında gebelik testine kadar herhangi bir kanama olmaması normaldir.
Tüp Bebek Transfer Sonrası Beslenme Nasıl Olmalı?
Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi sonrasında özel bir beslenme şekli yoktur. Ancak mevsim normali olan sebze meyvelerin tüketilmesi, çiğ etle yapılmış gıdalardan uzak durulması tavsiye edilir.

952

Tüp Bebek Transfer Sonrası Yan Yatmak Doğru mudur?
Tüp bebek tedavisinde transfer sonrasında istenilen şekilde yatılabilir. Yüz üstü ya da yan yatmanın bir sakıncası yoktur.
Tüp Bebek Transfer Sonrası İğne Kullanımı Nasıldır?
Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi sonrasında uygulanmış olan tedavi protokolüne göre bazı destek ilaçları kullanmaktayız. Bu ilaçlar ağızdan ya da vajinal yolla uygulanabileceği gibi, bazen kalçadan ya da ciltaltı iğne şeklinde de olabilmektedir. İlaçlarınızın detayları size transfer sonrasında anlatılacaktır.
Tüp Bebek Transfer Sonrası Kabızlık Olur mu?
Tüp bebek tedavisinde kullanılan destek ilaçları ve stress nedeniyle kabızlık olabilmektedir. Bol su içilmesi, posalı diyetle beslenilmesi kabızlık açısından önerilir.

953


Tüp Bebek Transferi Sonrası Tutunma Belirtileri Nelerdir?
Tüp bebekte transfer sonrasında gebelik olup olmadığını gösteren özel bir belirti bulunmamaktadır. Hafif düzeyde kasık ağrısı ve göğüslerde gerginlik her kadında olabilir. Ancak zamanı gelince kanda gebelik testi yapılarak gebelik varlığı anlaşılabilmektedir.
Tüp Bebek Embriyo Transferi Sonrası Kasık Ağrısı Olur mu?
Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi sonrasında hafif düzeyde kasık ve bel ağrısı görülebilir. Ancak şiddetli ağrı olur ise doktorunuzu bilgilendirmelisiniz.
 
Üst